DREJTOR

Mesazh nga drejtor Albana Zhuta

Mirë se vini në faqen e shkollës sonë!

Me kënaqësi kam rastin t’ju përshëndes dhe t’ju drejtohem në cilësinë e drejtoreshës së shkollës. Institucioni ynë ka një histori dhe traditë të pasur arsimi, me një komunitet të përkushtuar dhe të angazhuar mësuesish, nxënësish dhe prindërish.

Unë besoj në rëndësinë e arsimit cilësor dhe në mundësitë e studentëve tanë për të arritur ëndrrat dhe potencialet e tyre. Fokusi ynë është në stimulimin e të mësuarit, kreativitetin dhe zhvillimin e të menduarit kritik, i cili i përgatit studentët tanë për të përballuar me sukses sfidat përpara tyre sot dhe në të ardhmen.

Faleminderit për interesimin që keni treguar për shkollën tonë. Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të shfrytëzoni potencialin e fëmijës tuaj dhe t’i prezantoni ata me një përvojë arsimimi dhe rritjeje cilësore.

Me respekt,

Albana Zhuta – Drejtoreshë e Shkollës  SHFK ,,Vëllezërit Milladinovci” – Strugë