ZËVENDËS DREJTOR

Mesazh nga zëvendës drejtoresha Marija Cakaroska Ashtallkoska

Mirësevini në faqen tonë të shkollës

Më jep nder dhe kënaqësi që kam rastin t’ju përshëndes dhe t’ju falënderoj për interesimin tuaj për SHFK ,,Vëllezërit Milladinovci” – Strugë.

Shkolla jonë ka një traditë të gjatë, është një shkollë ku shumë breza kanë përfunduar shkollimin e tyre ndër vite dhe shumica prej tyre e vizitojnë edhe sot si prindër, kolegë apo kolegë tanë.

SHFK ,,Vëllezërit Milladinovci” ofron mësim cilësor në gjuhët mësimore maqedonase, shqipe dhe turke dhe ka staf pedagogjik profesional i cili gjithë potencialin e tij e drejton në arsim cilësor për çdo student. Ne ofrojmë mësimdhënie cilësore, të përshtatur me mundësitë, nevojat dhe interesat e nxënësve, duke krijuar aktivitete që nxisin dhe ushqejnë përgjegjësinë e tyre personale, vetëdisiplinën, tolerancën, respektin reciprok dhe motivimin e të gjithë nxënësve në jetën shkollore.

Ne inkurajojmë zhvillimin e personalitetit të nxënësve tanë, individualitetin e tyre, kreativitetin, shpirtin konkurrues, humanizmin, ndërgjegjësimin mjedisor, të menduarit kritik dhe ndërtimin e sistemeve pozitive të vlerave për të lundruar me sukses në mjedis.

Shkolla jonë udhëhiqet nga motoja se ne ekzistojmë për shkak të nxënësve tanë dhe pikërisht për këtë ne ndjekim trendet dhe modernizimin e arsimit përmes zhvillimit të vazhdueshëm profesional të stafit mësimdhënës, ndërtojmë marrëdhënie bashkëpunuese dhe partneriteti me prindërit dhe të gjithë aktorët e arsimit. procesi.

Me respekt,

Marija Cakaroska Ashtallkoska – zëvendës drejtoreshë e SHFK ,,Vëllezërit Milladinovci” – Strugë