Запознавање на учениците со програмирање

Брзиот развој на информатичката технологија предизвикува големи промени во начинот на функционирањето на луѓето во нивниот деловен и приватен живот. Со таа цел сè повеќе се развиваат апликации, кои ќе им овозможат на корисниците со нивното користење да им го олеснат секојневното живеење.
Овие курсеви се наменети за сите оние слушатели кои сакаат да се запознаат со основните концепти на програмирањето.

За таа цел нашите ученици ги припремаме за светот на технологијата, со тоа што од основно образование се стекнуваат со знаења за истото.

Сподели

Поврзани вести

Спортски активности

Спортот и спортските активности претставуваат планска и систематска активност која условно може да биде анализирана како, стекнување на знаења, вештини и навики. Нашите ученици имаа